Naslovnica VIJESTI INFO U DERBIJU KOLA RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NADIGRALI ZRINJSKI

U DERBIJU KOLA RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NADIGRALI ZRINJSKI

266

U veoma napetoj i u finišu neizvijesnoj utakmici RK Vogošća Poljine Hills uspio je upisati novu pobjedu u Premijer rukometnoj ligi BiH i to protiv RK Zrinjski rezultatom 21:19. Vogošćani su bolje otvorili utakmicu i došli do 2 gola prednosti, a gosti su tek u sedmoj minuti postigli pogodak, da bi nakon vodstva vogošćana Zrinjski izjednačio na 3:3, odnosno 4:4. Igrači Daniela Riđića prave dobru seriju na sredini prvog dijela i odlaze na plus 3. Ismar Hadžić  3 minute prije odlaska na odmor odbranio je sedmerac, a u narednih nekoliko napada Vogošća je došla do maksimalnih plus 5, bilo je 12:7.

I nastavak utakmice pripao je domaćinu koji je u jednom trenutku imao i 6 – 7 golova prednosti. Gosti iz Mostara se u drugom poluvremenu nisu predavali, najbolje su odigrali zadnjih 10 minuta i prišli Vogošći na samo jedan gol zaostatka, bilo je 19:18. Ipak, domaći nisu dozvolili iznenađenje i na kraju su slavili rezultatom 21:19 zajedno sa publikom koja ih je došla bodriti.

Po 8 pogadaka postigli su Benjamin Čičkušić i Filip Vistorop. Također po 8 odbrana upisali su Adnan Šabanović i Goran Anđelić.

Pobjedom Vogošća ostaje lider na tabeli sa 46 bodova, bod više od drugoplasiranog Izviđača koji je u ovom kolu savladao Derventu i na kratko zauzimao prvu poziciju na tabeli. Naredno kolo ekipa Vogošće je slobodna, a Zrinjski igra protiv Slavije u Mostaru. Svoju utakmicu rukometaši Vogošće igraju u 21. kolu također na gostovanju kod Slavije.