Naslovnica VIJESTI INFO TRI MEDALJE ZA KARATE KLUB SAMBON NA FEDERALNOM PRVENSTVU

TRI MEDALJE ZA KARATE KLUB SAMBON NA FEDERALNOM PRVENSTVU

199

U nedjelju 8. marta u Zenici je održano Prvenstvo Federacije BiH u karateu uz učešće više od 750 takmičara iz 77 kluba. Plasman na Federalnom prvenstvu uslov je za nastup takmičara na Prvenstvu BiH gdje je konačna provjera za izbor reprezentacije koja će predstavljati našu zemlju na predstojećem Balkanskom prvenstvu u Srbiji. Karate klub Sambon je imao 3 predstavnika koji su osvojili 3 medalje, 2 zlatne i 1 srebrna.
Zlatne medalje i titule prvaka su osvojili Harun Smajić (kategorija dječaci 13 godina -50kg) i Dželil Tvrtković (dječaci 14 godina -50kg). Srebrnu medalju i titulu viceprvakinje osvojila je Nejla Hodžić (djevojčice 14 godina +54kg).
Narednog vikenda Karate klub Sambon očekuje nastup na međunarodnom turniru u Goraždu.