Naslovnica VIJESTI INFO TITULA JESENJEG PRVAKA ZA ODBOJKAŠICE VOGOŠĆE

TITULA JESENJEG PRVAKA ZA ODBOJKAŠICE VOGOŠĆE

740

Djevojke iz Odbojkaškog kluba Vogošća dominiraju ove jeseni u Prvoj odbojkaškoj ligi FBiH Grupa A2. Nakon sedam odigranih kola u jesenjem dijelu prvenstva ubjedljivo su prve sa svih šest pobjeda, uz samo dva izgubljena seta. Posljednji susret prvog dijela sezone odigran je pred domaćom publikom protiv Turbine iz Jablanice a završio je sigurnom pobjedom od 3:0, po setovima 25:18, 25:17 i 25:11.
Gošće iz Jablanice uspjele da drže priključak tokom prva dva seta no završnica u oba slučaja pripala je Vogošćankama. U trećem setu nije bilo iznenađenja i završilo je zasluženim slavljem domaćih djevojaka.

U ovoj sezoni ništa nije prepušteno slučaju i zacrtani cilj – povratak u Superligu FBiH je sve bliže. Trenerica Adisa Herenda koja u ovoj sezoni predvodi Vogošćanke sa klupe zadovoljna je igrom svojih djevojaka koje su u prošlom kolu savladale u gostima i jedinog pravog protivnika u ovoj sezoni, ekipu Željezare iz Zenice (1:3).
Do kraja kalendarske godine ostalo je da se odigraju i dva kola drugog dijela prvenstva. U narednom osmom kolu Vogošća je slobodna dok će 2019.godinu završiti još jednim domaćim susretom, protiv ekipe SOK Mostar II (7. ili 8.decembra) nakon čega će uslijediti pauza u prvenstvu sve do druge polovine februara. Vogošćanke će period pauze iskoristiti da se što bolje pripreme za završnicu sezone.
Uz nastupe u prvenstvu ekipi Vogošće sutra slijedi i tradicionalni odbojkaški turniru u povodu Dana državnosti BiH koji se već 16. put organizuje u Vogošći. Pored domaćih takmičarki na turniru će nastupiti i ekipe Ilidže, Sa Volley iz Sarajeva i Čelik R iz Zenice.