Naslovnica VIJESTI INFO TEŽAK PORAZ RUKOMETAŠA VOGOŠĆE U BANJALUCI

TEŽAK PORAZ RUKOMETAŠA VOGOŠĆE U BANJALUCI

301

Nakon odličnih nastupa u prva dva kola protiv Konjuha i Izviđača, rukometaši Vogošće Poljine Hills pretrpili su težak poraz na gostovanju u Banjaluci u okviru 3.kola Lige za prvaka. Domaći Borac Mtel slavio je rezultatom 36:21.
Banjalučani su zaustavili Vogošćane na putu odbrane titule u Kupu BiH, a večeras su se još jednom pokazali kao tim koji „ne leži“ ekipi Vogošće PH. Rezultat na poluvremenu (14:9) davao je nade za preokret međutim domaći su serijom od 13-2 (27:11) u prvih 15 minuta nastavka u potpunosti prelomili meč. Ovaj poraz teško pada ali mora se nastaviti dalje jer bitka za šampionsku titulu još uvijek nije izgubljena. Već za vikend Vogošćane očekuje novo gostovanje, protiv Konjuha u Živinicama.
U drugom večeras odigranom susretu igrači Izviđača su slavili u Ljubuškom protiv Konjuha rezultatom 31:23 i preuzeli su vrh tabele. Živiničani su bili ravnopravan protivnik u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 14:13 za domaće ali je u drugom poluvremenu ekipa Izviđača zaigrala angažovanije i riješila pitanje pobjednika.