Naslovnica VIJESTI INFO ŠEST MEDALJA ZA VOGOŠĆANSKE ATLETIČARE NA DVORANSKOM FEDERALNOM PRVENSTVU

ŠEST MEDALJA ZA VOGOŠĆANSKE ATLETIČARE NA DVORANSKOM FEDERALNOM PRVENSTVU

220

U subotu 11. februara u Zetri je održano Dvoransko prvenstvo Federacije BiH u atletici za mlađe kategorije (cicibani, pioniri, djevojčice i dječaci). U konkurenciji 250 takmičara iz 13 klubova članovi Atletskog kluba Vogošća uspjeli su da se okite sa šest novih medalja.

Titulu federalne prvakinje osvojila je Zerina Bešlija u disciplini bacanje kugle. U istoj disciplini ali u drugoj starosnoj kategoriji Damian Slavuljica bio je drugoplasirani a srebrna odličja osim njega osvojili su i Dalia Hasanefendić i Almir Osmanović. Oni su nastupili u disciplini 60 metara sprint, baš kao i Ilma Nuhanović koja je bila bronzana. Bronzanu medalju osvojio je i Nidal Hasanović u disciplini 60 metara prepone. Atletski klub Vogošća na ovom prvenstvu nastupio je sa 12 svojih članova pod vodstvom trenerice Simone Ivković.