Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETNI KLUB VOGOŠĆA OSVAJAČ KUPA BiH

RUKOMETNI KLUB VOGOŠĆA OSVAJAČ KUPA BiH

104

U današnjem finalu rukometnog Kupa Bosne i Hercegovine u Vogošći, rukometaši Vogošće su savladali ekipu Izviđača  iz Ljubuškog rezultatom 31:26.

“Šta da kažem, čestitam mojim igračima. U prvom poluvremenu Izviđač je bio bolji, mi smo bili bolji u drugom poluvremenu. Odigrali smo dobro i pobijedili. Čestitam momcima na sjajnoj igri, hvala publici na podršci.”  – izjavio je nakon pobjede trener RK Vogošća Senad Skopljak.

Najefikasniji kod Vogošćana bio je Nikola Grujić s 10 golova, a Ermin Ombaša dodao je pet. Kod Izviđača je Milan Vukšić postigao devet pogodaka, a Ivano Pavlović je dodao četiri.

Bekir Čordalija iz RK Vogošća je najbolji golman završnice, dok je njegov klupski saigrač Nikola Grujić najbolji strijelac s 15 golova. Izviđačev Milan Vukšić je izabran za MVP, najkorisnijeg igrača, final-foura.