Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETNI KLUB VOGOŠĆA NASTAVLJA NIZ – ČETIRI UTAKMICE BEZ PORAZA

RUKOMETNI KLUB VOGOŠĆA NASTAVLJA NIZ – ČETIRI UTAKMICE BEZ PORAZA

66

Pobjedom nad RK Sloga u 17.kolu Premijer rukometne lige BiH rezultatom 29:26 rukometaši Vogošće nastavili su niz bez poraza. Nakon pobjede nad Hercegovinom, remijem sa Goraždom, i trijumfa protiv Gradačca Vogošća je sada nadigrala i ekipu iz Doboja. Prvo poluvrijeme proteklo je izjednačeno, a završeno je rezultatom 13:13. Drugo poluvrijeme igrači Senada Skopljaka su bolje otvorili. Igrali su bolje i na kraju su zasluženo slavili protiv veoma dobre ekipe rezultatom 29:26.

Igrač Vogošće Nikola Grujić utakmicu je završio kao najefikasniji sa 11 postignutih golova, pratili su ga Memić sa 6 i Zulfić sa 4. U redovima Sloge 8 pogodaka postigao je Radomir Stojanović, a Stanković i Tulendić postigli su po 6. Golmani Vogošće Trapara upisao je 7 odbrana, a na drugoj strani Bogdanović 10.

Trećeplasiranoj Vogošći trijumf protiv Sloge bio je 11-ti ove sezone, uz jedan remi i 5 poraza i ima 23 boda. Sloga se nalazi na desetom mjestu sa 16 bodova. U narednom 18.kolu Premijer lige Vogošća gostuje Maglaju, a Sloga u Doboju igra protiv Krivaje.

Ovo je bio treći duel Vogošće i Sloge ove sezone. Vogošćani imaju 100% učinak, jer su u sve tri utakmice slavili pobjedu. U drugom kolu lige u gostima, prije desetak dana kada su također u Doboju bili bolji u okviru Kupa Bosne i Hercegovine, a sada i u 17.kolu Premijer lige.