Naslovnica VIJESTI RUKOMETAŠI VOGOŠĆE U POSLJEDNJIH DESET MINUTA PRELOMILI SARAJEVSKI DERBI I NASTAVILI SERIJU...

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE U POSLJEDNJIH DESET MINUTA PRELOMILI SARAJEVSKI DERBI I NASTAVILI SERIJU POBJEDA

161

Rukometaši RK Vogošća Poljine Hills nastavili su svoju pobjedonosnu seriju slavivši i u večeras odigranom gradskom derbiju na Mojmilu. Veći dio susreta Bosna je bila ravnopravan protivnik Vogošćanima i nije im dozvoljavala da se odvoje. Tek je u posljednjih deset minuta susreta forma i šira klupa Vogošće došla do izražaja. Domaći su imali prednost od 19:18 no igrači Vogošće prave odlučujućih 6-0 u tom posljednjem periodu i rješavaju pitanje pobjednika. Konačan rezultat je bio 20:25 u korist Vogošće Poljine Hills. Prvi strijelac meča bio je Anes Bečić sa 8 postignutih golova a još jednu dobru partiju zabilježio je i golman Haseljić koji je branio veći dio meča nakon povrede iskusnog Šabanovića.
Naredni meč RK Vogošća Poljine Hills igra na domaćem parketu, u subotu 11.marta od 19 sati protiv Sloge.

RK BOSNA – RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS 20:25 (12:13)
Sarajevo, SD Ramiz Salčin Mojmilo; sudije: Saša Pandžić, Boris Šatordžija
sedmerci: Bosna 5 (4), Vogošća 4 (2); isključenja: Bosna 20 min, Vogošća 14 min
BOSNA: Halilković, Čorbo, Džubur, Omerović Sa., Korkarić, Omerović Si., Balta, Zahirović 1, Šarenac 3, Alibegović 3, Memić 1, Tahirović, Lingo, Osmanhodžić 7, Komnenović 3, Travančić 2; trener: Zuhdija Korkarić
VOGOŠĆA PH: Međić 2, Geko 3, Stanković 1, Kadrić, Kreso, Bečić 8, Korjenić, Hrbat 2, Šabanović, Divković 2, Smajilbegović 1, Jelačić 1, Dedajić 3, Đapo; trener: Goran Tomić