Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE U DERBIJU BOLJI OD LEOTARA

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE U DERBIJU BOLJI OD LEOTARA

45

U derbi utakmici 23. kola Premijer rukometne lige BiH koja je u petak odigrana u Sportskoj dvorani “Amel Bečković”, rukometaši Vogošće savladali su trebinjski Leotar rezultatom 23:19.
Vogošćani su nastavili sa dobrom igrom i u ovom meču, i od početka do kraja utakmice držali su konce igre i rezultat u svojim rukama.
Prednost na poluvremenu iznosila je +2 (13:11), a u nastavku meča gosti su uspjeli i da izjednače (13:13) ali domaća ekipa odlučujućom serijom od 8-1 rješava pitanje pobjednika.
Ombaša sa 6 te Zulfić i Grujić sa po 4 postignuta gola predvodili su listu strijelaca u ovoj utakmici.
Bila je ovo 16-ta pobjeda Vogošće u sezoni, kojom ostaju na drugom mjestu na tabeli uz skor od 33 osvojena boda. Iza Vogošćana su Gračanica i Sloboda sa po 30 bodova, te Leotar (29), Krivaja (28), Konjuh (27) i Maglaj (26). Lider na tabeli je Izviđač sa 42 osvojena boda.
U narednom kolu Vogošća gostuje Iskri u Bugojnu dok će u velikom derbiju u 25.kolu na svom parketu dočekati Izviđač (petak 7.4.2023. u 18 sati).