Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SIGURNI PROTIV LOKOMOTIVE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SIGURNI PROTIV LOKOMOTIVE

133

Drugu pobjedu ove sezone upisali su igrači RK Vogošća Poljine Hills i to protiv brčanske Lokomotive, ekipe koja je u prethodna dva kola bila neporažena. U dvorani „Amel Bečković“ Vogošćani su od početka utakmice nametnula svoj tempo igre i iz minute u minut povećavali svoju prednost. Na odmor se otišlo sa plus 7 za Vogošću, bilo je 17:10. U nastavku utakmice domaći rukometaši su razliku povećavali za konačnih 35:24.

Golman Vogošće Marko Ivanković ubilježio je 11 odbrana, dok je na drugoj strani Dejan Mihajlović također dobro branio i upisao 12 odbrana. Najefikasniji je ponovo bio Benjamin Čičkušić koji je postigao 6 golova, a pratio ga je Šerif Baraković sa 5 postignutih pogodaka.

Nakon odigrana tri kola Vogošća ima dvije pobjede i jedan poraz, isto kao i gosti iz Brčkog. Vogošćane u narednom kolu očekuje teško gostovanje u Banjaluci kod Borca, a Lokomotiva će u Brčkom igrati protiv neugodnog Zrinjskog.