Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SEZONU ZAVRŠILI NA PETOM MJESTU I IZBORILI NASTUP U EVROPI

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SEZONU ZAVRŠILI NA PETOM MJESTU I IZBORILI NASTUP U EVROPI

67

U posljednjem kolu Premijer rukometne lige BiH RK Vogošća je savladao na domaćem terenu RK Derventa rezultatom 38:27. Ekipa Adema Bašića bila je oslabljena neigranjem standarnih igrača Memića, Hrbata, Čelice, što su igrači sa manjom minutažom iskoristili i nametnuli se svojom igrom. Prvih 20-ak minuta proteklo je izjednačeno, ipak su domaći na odmor otišli sa 4 gola prednosti, bilo je 16:12. U drugom poluvremenu Vogošća je još bolje zaigrala i na kraju zasluženo slavila rezultatom 38:27.

Najbolji strijelac bio je gostujući igrač Goran Lukić koji je postigao 10 golova. Dva gola manje postigli su Danijel Pejić iz Dervente, te Kerim Semić iz Vogošće. Gostujući golman Milan Drinić ubilježio je 11 odbrana, dok je Bekir Čordalija upisao 5, a Ahmed Čabaravdić 7 odbrana.

Priliku za osvajanjem titule Vogošćani će imati 29. i 30. ovog mjeseca kada će u Tuzli igrati završnicu Kupa BiH. U prvom polufinalnom meču igraju protiv Gračanice, dok će se u drugom polufinalu sastati Sloboda i Izviđač. S obzirom da je do ovog kola petoplasirana ekipa na tabeli Gračanica u ovom kolu odigrala neriješeno protiv Konjuha, Vogošća je preuzela peto mjesto i izborila plasman u Evropu. Rukometaši Izviđača prvaci su BiH za sezonu 2020/2021. Oni su u odlučujućem meču savladali Krivaju 28:23. Elitni rang napuštaju Lokomotiva, Slavija i Derventa.