Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SAVLADALI AKTUELNOG BH PRVAKA EKIPU BORCA

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SAVLADALI AKTUELNOG BH PRVAKA EKIPU BORCA

84

U 21.kolu Premijer rukometne lige BiH Vogošća je u Sportskoj dvorani „Amel Bečković“ ostvarila veliku pobjedu protiv banjalučkog Borca rezultatom 29:26. Od početka utakmice Vogošćani su diktirali tempo i imali prednost, a gosti su svoj prvi pogodak postigli tek u 6-toj minuti susreta. Na odmor se otišlo sa rezultatom 16:11, iako su domaći u nekoliko navrata imali i maksimalnih +6 tokom prvih 30 minuta. I nastavak utakmice pripao je Vogošći. Prednost su domaći uspjeli sačuvati, u nekoliko navrata čak je i povećati na 8 golova. Gosti iz Banja Luke uspjeli su u samoj završnici smanjiti na 3 gola zaostatka za konačnih 29:26.

Adis Hrbat i Nemanja Vučičević postigli su po 7 golova. Još jednu odličnu partiju na golu Vogošće imao je Damir Efendić koji je upisao 17 odbrana. Vogošćane je na ovom meču sa klupe vodio Enid Tahirović koji je bio zadovoljan prikazanom igrom, a na kraju i rezultatom.

Poraz od Vogošće Borcu je bio četvrti ove sezone, a s obzirom da je Izviđač u ovom kolu bio uspješan Ljubušaci su preuzeli lidersku poziciju na tabeli. Vogošći je ovo bila 13-ta pobjede u sezoni i ostala je u gorenjem dijelu tabele i dalje u borbi za mjesta koja u narednoj sezoni vode u Evropi.