Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE PORAŽENI OD SLAVIJE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE PORAŽENI OD SLAVIJE

147

U dvorani „Amel Bečković“ u okviru 21.kola Premijer rukometne lige BiH RK Slavija je savladala RK Vogošća Poljine Hills rezultatom 27:25. Nakon eliminacije u Kupu BiH rukometašima Vogošće ovo je bio drugi ligaški poraz u nizu. Slavija se i u prvom poluvremenu pokazala kao veoma dobra ekipa, iako se prije ovog kola nalazila na pretposljednjem mjestu na tabeli. Gosti su većim dijelom prvog poluvremena imali vodstvo koje je u nekoliko navrata iznosilo i 3 gola prednosti. U nastavku utakmice Vogošća je uspjela nadonaditi tu prednost, ali su gosti boljom igrom slavili i ostvarili petu pobjedu ove sezone. Benjamin Čičkušić i Adis Hrbat predvodili su svoje ekipe na listi strijelaca. Gostujući golman Alen Caber ubilježio je 11 odbrana, a Marko Ivanković 7.

Naredno kolo Vogošća ide na teško gostovanje visočkoj Bosni, a Slavija će igrati protiv Zrinjskog.