Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE POTVRDILI PLASMAN U DOIGRAVANJE ZA PRVAKA BIH

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE POTVRDILI PLASMAN U DOIGRAVANJE ZA PRVAKA BIH

138

Pobjedom nad Goraždem rezultatom 38:30 RK Vogošća Poljine Hills ostvarila je svoj cilj a to je plasman u doigravanje za prvaka BiH. Nakon dvije vezane pobjede Vogošća je na svom terenu zasluženo upisala i treću, ukupno četrnaestu pobjedu ove sezone. Iako je i Goraždu bila potrebna pobjeda, tokom cijele utakmice igrači Bojana Unčanina držali su konce igre u svojim rukama. Samo su u pojedinim trenucima gosti uspijevali izjednačiti, a tako je bilo i na kraju prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 17:17. U nastavak utakmice domaći su ušli odlučnije i iz minute u minut vodstvo su povećavali do maksimalnih +8 na kraju, 38:30.

Najbolji strijelac bio je Benjamin Čičkušić koji je postigao 7 golova. Pratili su ga Anes Bečić i Boris Bosić sa po 6 pogodaka, a na drugoj strani isto toliko postigli su Emsad Pušalo i Tarik Žiga. Golman Vogošće Damir Efendić ubilježio je 10 odbrana a Milenko Jelić na golu Goražda imao je 8 uspješnih intervencija.

Do kraja regularnog dijela ostalo je da se odigra još jedno kolo u kojem će Vogošća odmjeriti snage sa Slogom iz Doboja a Goražde će igrati sa Zrinjskim. I Sloga i Vogošća ovjerile su plasman u doigravanje za prvaka a meč će odlučiti samo pozicije sa kojih kreću u Play-off odnosno sa kojim će se ekipama susresti u četvrtfinalu.