Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE PLASIRALI SE U 1/4 FINALE KUPA BIH

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE PLASIRALI SE U 1/4 FINALE KUPA BIH

204

I u uzvratnoj utakmici osmine finala Kupa BiH RK Vogošća Poljine Hills bila je bolji od Slavije iz Istočnog Sarajeva. U dvorani „Amel Bečković“ Vogošća je od početka imala prednost koja se iz minute u minut povećavala. Na odmor se otišlo sa +5 za domaće, bilo je 15:10. I u nastavku Vogošća je imala apsolutnu dominaciju da bi na kraju slavila rezultatom 32:22. Trener Vogošće Kasim Kamenica dao je priliku svim igračima koji su se našli na spisku. Najefikasniji je bio igrač Slavije Miloš Tešanović koji je postigao 7 golova, dok je 4 pogotka postigao oporavljeni Zlatko Kreso. Golman Vogošće Marko Ivanković upisao je 11 odbrana.

Naredni susret u prvenstvu BiH Vogošću očekuje već u subotu kada im u goste dolazi ekipa Dervente, a Slavija će gostovati Lokomotivi.