Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NASTAVILI NIZ POBJEDA

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NASTAVILI NIZ POBJEDA

219

RK Vogošća Poljine Hills je u 7. kolu Premijer lige upisao novu ubjedljivu pobjedu. Ovog puta u dvorani „Amel Bečković“ Vogošća je bila bolja od Prijedora 38:20. Od početka utakmice izabranici Danijela Riđića nametnuli su svoj tempo igre, a podatak da su gosti tek u šesnaestoj minuti postigli svoj prvi pogodak govori sam po sebi. Domaći su ušli u utakmicu ozbiljno, prvo poluvrijeme završavaju u svoju korist 20:4. U nastavku Vogošćani su nastavili sa dobrom igrom, da bi na kraju konačan rezultat glasio 38:20. Šestom pobjedom u nizu Vogošća ostaje na prvoj poziciji na tabeli.

Najefikasniji na parketu bio je Divković koji je postigao 10 golova, pratio ga je Jelačić sa 7, dok je dobru partiju pružio i golman Hadžić sa 15 odbrana. Kod Prijedora po pet golova postigli su Stošljivić, Jovanović i Savić.

U narednom kolu koje se igra nakon reprezentativne pauze Vogošća PH gostuje Konjuhu, a Prijedor igra kod kuće protiv Borca.

RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS – RK PRIJEDOR 38:20 (20:4)
Vogošća, SD Amel Bečković; sudije: Džeba D., Kolobarić A.; delegat: Rastoder N.
Sedmerci: VOGOŠĆA 5 (5), PRIJEDOR 1 (1); Isključenja: VOGOŠĆA 4 min, PRIJEDOR 8 min
VOGOŠĆA PH: Šabanović, Hadžić (15 odbrana), Džinović 2, Bečić 3, Korjenić 3, Međić, Pekić 2, Tufekčić 2, Jelačić 7, Divković 10, Kreso 1, Kadrić 1, Dedajić 4, Smajilbegović 3, Karamehmedović; trener: Daniel Riđić
PRIJEDOR: Stošljivić 5, Miljuć A. 4, Miljuš M., Kecman, Balaban, Bajić, Janković, Topić, Radaković, Jovanović 5, Mirković 1, Babić B., Savić 5; trener: Saša Babić