Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NA „GOSTUJUĆEM“ TERENU OSTVARILI POBJEDU U KUPU

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NA „GOSTUJUĆEM“ TERENU OSTVARILI POBJEDU U KUPU

72

U prvoj utakmici četvrtine finala Kupa BiH RK Vogošća je kao “gost” savladala RK Bosna Visoko rezultatom 28:27. Igrači Adema Bašića od početka utakmice su imali prednost. Rukometaši Bosne u finišu prvog dijela uspjeli su izjednačiti i na odmor se otišlo rezultatom 14:14. U nastavku utakmice Bosna je došla do dva gola prednosti koju su kratko zadržali. Vogošćani su preokrenuli i u 58. minuti su imali +4, 28:24. Ipak je protivnik uspio smanjiti na samo gol zaostatka koliko je bilo na kraju 28:27.

Rukometaš Vogošće Duško Čelica postigao je sedam pogodaka. Pratio ga je na drugoj strani Mahir Burić sa šest. Golman Bosne Irhad Alihodžić upisao je deset odbrana, dok je drugi golman Vogošće Ahmed Čabaravdić sedam puta zaustavio loptu. Za vikend u prvenstvu BiH  Vogošćane očekuje gostovanje u Zavidovićima kod Krivaje, a Bosna će se sastati sa Slavijom. Uzvratni meč četvrtfinala Kupa BiH na rasporedu je za sedam dana, ponovo u dvorani u Vogošći.

Utakmica je odigrana u Sportskoj dvorani “Amel Bečković” i ekipa Bosne je bila formalni domaćin. Zbog propusta na meču protiv Slobode kažnjena je zabranom organizacije igranja u Visokom, kao i novčanom kaznom.