Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NA DOMAĆEM TERENU SAVLADALI SLOGU

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE NA DOMAĆEM TERENU SAVLADALI SLOGU

78

Utakmica 25.kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pripala je RK Vogošća koji je na parketu dvorane „Amel Bečković“ slavio važnu pobjedu protiv RK Sloga iz Gornjeg Vafuka/Uskoplja rezultatom 34:27. Prvo poluvrijeme gosti su bolje odigrali, napravili su prednost koju nisu ispuštali do 15.minute. Tada je Vogošća izjednačila 9:9. Ipak je Sloga na odmor otišla sa jednim golom prednosti pogotkom Marsenića sekundu prije kraja.

U drugom poluvremenu igrači Senada Skopljaka su odlično odigrali. Uspjeli su preokrenuti i doći do vodstva koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Iako je bila oslabljena Vogošća neigranjem nekoliko standardnih igrača Benića, Jelačića, Džemidžića, Hrbata uspjela je na kraju slaviti pobjedu rezultatom 34:27. Najbolji strijelac na utakmici bio je gostujući igrač Biljaka koji je postigao 10 pogodaka, jedan manje na drugoj strani postigao je Ombaša. Oba golmana su bili odlični, Efendić je ubilježio 14 odbrana, a Grčo 12.

U naredna dva kola Vogošćani gostuju, prvo kod Krivaje, a potom kod Izviđača, ekipe koja u Gornjem Vakufu u narednom kolu upravo igra protiv Sloge. Sloga je u zoni ispadanja, ovo joj je bio 14.poraz ove sezone i sa Gradačcem, dobojskom Slogom, visočkom Bosnom, Iskrom i sarajevskom Bosnom nalazi se u donjem dijelu tabele. Vogošćani ostaju u igri za plasman u Evropu. Imat će težak zadatak do kraja sezone, jer ih očekuju tri gostujuće utakmice i dvije na svom parketu. Na šestom mjestu su na tabeli sa 26. bodova.