Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE MINIMALNIM PORAZOM SE OPROSTILI OD OVE SEZONE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE MINIMALNIM PORAZOM SE OPROSTILI OD OVE SEZONE

55

U posljednjem 30. kolu Premijer rukometne lige Bosne i Hercegovine RK Gračanica je u dvorani „Amel Bečković“ savladala RK Vogošća rezultatom 34:33. Duel ove dvije ekipe je uvijek privlačio mnogo pažnje, jer su one uvijek pružale dobre partije. Tako je bilo ovog puta. Gosti su od početka utakmice imali prednost, sa kojom su i otišli na odmor. Vogošća je pokušavala da prokrene u nekoliko navrata kada je imala 2 gola zaostatka, ali je Gračanica prvih 30 minuta završila u svoju korist rezultatom 19:12. U nastavku utakmice gosti su zadržavali prednost, a sredinom drugog poluvrmena ona je iznosila i 11 golova. Serijom 7:0 Vogošća se pokušala vratiti u igru. Posljednjih 5 minuta pripalo je domaćim igračima koji su bili blizu izjednačenja, ali nisu uspjeli u toj namjeri. Gračanica je na kraju minimalno slavila u Vogošći rezultatom 34:33.

Najbolji strijelac na utakmici bio je Mehmedović koji je postigao 9 pogodaka, pratili su ga Đapo i Memić po 7. Golman Gračanice Džabegović upisao je 9 odbrana, a Efendić 6. Ovu sezonu Vogošća je završila na šestom mjestu na tabeli sa 13 pobjeda, isto toliko poraza i sa 2 remija. Gračanica zauzima četvrto mjesto na tabeli iza Izviđača, Slobode i prvaka lige Borca. Nakon poraza u ovom kolu od Rvacke druga rukometna ekipa Vogošće u posljednjem 26.kolu Prve lige FBiH grupa Jug igra na domaćem terenu protiv Zrinjskog.

Nakon odigranog posljednjeg kola uprava Vogošće će već početi sa planovima za narednu sezonu u kojoj će se naši rukometaši morati bolje igrati kako bi se napravio bolji rezultat kao prethodnih godina.