Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE HRABROM IGROM SAVLADALI IZVIĐAČ

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE HRABROM IGROM SAVLADALI IZVIĐAČ

110

U odličnoj rukometnoj predstavi RK Vogošća je u 12.kolu Premijer lige BiH na domaćem terenu savladao RK Izviđač rezultatom 28:27. Bila je ovo utakmica u kojoj su se ekipe smjenjivale u vodstvu. Gosti su bolje odigrali prvih 7. minuta i imali su prednost. Nakon toga, u 14-toj minuti domaći rukometaši dolaze do vodstva od 2 pogotka, bilo je 8:6. Na odmor su Vogošćani otišli sa jednim golom prednosti rezultatom 16:15. I drugo poluvrijeme bilo je uzbudljivo. Kao i na početku utakmice gosti iz Ljubuškog su bolje zaigrali, ali su veoma brzo igrači Adema Bašića vratili rezultatsku prednost od jednog, odnosno dva pogotka u pojedinim trenutcima. Izviđač se nije predavao, u 58-oj minuti kod rezultata 27:27 Ljubušaci su imali napad za pobjedu kojeg nisu iskoristili, a u nastavku je Duško Čelica pogodio za veliko slavlje domaće ekipe za konačnih 28:27.

I na ovoj utakmice Damir Efendić je bio odličan, upisao je 15 odbrana. Na drugoj strani Haris Suljević također se istakao sa 3 odbrane manje. Po 6 pogodaka postigli su Čelica, Memić i Ombaša, a kod Izviđača također po 6 su postigli Odak i Ćeško. U narednom kolu Vogošćani gostuju neugodnoj Visočkoj Bosni, a Izviđač dočekuje Krivaju.

Sličan finiš utakmice sada protiv Izviđača desio se i u 9.kolu kada je Vogošća odigrala neriješeno sa Borcem, ali ovog puta gol Čelice je bio priznat. Vogošći je ovo bila sedma pobjede ove sezone uz tri poraza i jednu neriješenu utakmicu. Pobjedom nad Izviđačem dodatno se osigurala u gornjem dijelu tabele sa Borcem i Leotarom.