Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI VOGOŠĆE BOLJI OD DOBOJSKE SLOGE

RUKOMETAŠI VOGOŠĆE BOLJI OD DOBOJSKE SLOGE

102

U okviru posljednjeg kola prvog dijela sezone u Premijer rukometnoj ligi BiH RK Vogošća Poljine Hills je pred domaćom publikom bila bolja od dobojske Sloge rezultatom 37:33. Prvi dio protekao je izjednačeno, ekipe su se smjenjivale u vodstvu. Golom Osmanhodžića Vogošća je na odmor otišla sa minimalnom prednošću 18:17. Nastavak utakmice pripao je domaćoj ekipi koje je posljednih 10-ak minuta povećavala svoju prednost do maksimalnih +5 koliko je bilo u 57.minuti. Rezultatom 37:33 ekipa Vogošće zasluženo je došla do osme pobjede ove sezone.

Prvi strijelac utakmice bio je Almir Osmanhodžić sa 10 postignutih golova, pratili su ga Benjamin Čičkušić i Luka Karanović koji su postigli po 9 pogodaka. Golman Vogošće Damir Efendić ubilježio je 10 odbrana dok je na drugoj strani golman Sloge Milutin Bogdanović ubilježio 4 odbrane više.