Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETAŠI SLOBODE U FINALU KUPA BIH BOLJI OD VOGOŠĆE

RUKOMETAŠI SLOBODE U FINALU KUPA BIH BOLJI OD VOGOŠĆE

50

Rukometaši Vogošće poraženi su u finalu Kupa BiH od tuzlanske Slobode rezultatom 27:22.
Prvi dio utakmice koja je odigrana u Mejdanu u Tuzli pripao je ekipi Vogošće koja je u jednom trenutku imala i +5 (5:10). Do kraja poluvremena domaća ekipa uspjeva da razliku spusti na samo gol zaostatka – 12:13.
U nastavku su igrači Slobode zaigrali puno agresivnije u odbrani a nedostatak povrijeđenih Hrbata i Memića osjetio se u rotaciji Vogošće. Tuzlaci su polako preuzeli konce igre u svoje ruke i došli do pobjede čime će pehar pobjednika Kupa BiH još jednu godinu provesti u njihovim vitrinama.
Iako nedovoljno oporavljen Duško Čelica sa šest postignutih golova bio je najprecizniji u redovima Vogošće a isti broj golova na drugoj strani dali su Adnan Tufekčić i Edin Klis.
Titulu najboljeg golmana finalnog turnira osvojio je čuvar mreže RK Vogošća Damir Efendić.