Naslovnica VIJESTI INFO RUKOMETNI KLUB VOGOŠĆA NA FINAL FOURU KUPA BIH – U DVOMEČU BOLJI...

RUKOMETNI KLUB VOGOŠĆA NA FINAL FOURU KUPA BIH – U DVOMEČU BOLJI OD VISOČKE BOSNE

129

Identičnim rezultatom kao i u prvoj utakmici, 28:27, RK Vogošća je ostvarila i drugu pobjedu nad RK Bosna Visoko i tako izborila plasman na završnicu Kupa BiH. Gotovo cijelo prvo poluvrijeme uzvratne utakmice, koja se ponovo igrala u vogošćanskoj dvorani “Amel Bečković”, domaći su bolje igrali. U nekim trenucima imali su i 5 golova prednosti ali su gosti preokrenuli i na odmor su otišli sa prednošću od jednog pogotka. Nastavak meča pripao je Vogošćanima koji su u 44-toj minuti ponovo došli do vodstva i nisu ga ispuštali do kraja utakmice.

Igrač Vogošće Duško Čelica postigao je 10 pogodaka, pratio ga je gostujući igrač Haris Buljina koji je postigao 8. Golman Bosne Irhad Alihodžić ubilježio je 9 odbrana dok je Bekir Čordalija na golu Vogošće 6 puta uspio zaustaviti loptu.

Osim rukometaša Vogošće na završni turnir Kupa Bosne i Hercegovine plasirali su se i Sloboda iz Tuzle, Izviđač i Gračanica. Završni turnir biće odigran 29. i 30. maja a domaćin će biti određen naknadno. Podsjetimo da je RK Vogošća bila domaćin završnog turnira 2016. godine kada su i uspjeli da osvoje titulu pobjednika Kupa BiH.

Samim plasmanom na Final Four Vogošćani su ostvarili dobar rezultat a sada se okreću prvenstvu gdje im je cilj da se plasiraju među prve tri ekipe. U subotu će od 17:30 odmjeriti snage sa bugojanskom Iskrom u dvorani „Amel Bečković“. Bosni preostaje grčevita borba za opstanak u društvu najboljih.