Naslovnica VIJESTI INFO RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS 2 I DALJE BEZ PORAZA U PRVOJ LIGI...

RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS 2 I DALJE BEZ PORAZA U PRVOJ LIGI FBIH – GRUPA JUG

377

RK Vogošća Poljine Hills 2 je u 8.kolu Prve lige FBiH Grupa Jug sasvim zasluženo savladao RK Jajce rezultatom 37:32. Od prve minute Vogošćani su imali prednost, ali gosti iz Jajca su ih koliko toliko pratili. U nekoliko navrata gosti su uspijevali i izjednačiti, ali više od toga nisu mogli. Na odmor se otišlo sa +3 za Vogošću, 15:12.

U nastavku još bolja igra Vogošćana, uspijevaju da naprave veću rezultatsku prednost. Nakon što je napravljena nedostižna prednost, nastup u finišu upisali su i oni najmlađi rukometaši Vogošće. Na kraju je rezultat glasio 37:32.

Tako su igrači Jovana Kantora upisali novu, ovog puta petu pobjedu u sezoni, a gostima je ovo treći poraz.

11 golova postigao je rukometaš Vogošće Kreso, a pratio ga je Štrkalj sa golom manje na drugoj strani. Vrijedi napomenuti da su golmani Vogošće Haseljić i Bahtanović upisali dobru partiju.

U 9. Kolu RK Vogošća PH 2 gostuje Borcu, dok je RK Jajce slobodna ekipa.