Naslovnica VIJESTI INFO REMI VOGOŠĆE I BORCA U ČETVRTFINALU KUPA BIH ZA RUKOMETAŠE

REMI VOGOŠĆE I BORCA U ČETVRTFINALU KUPA BIH ZA RUKOMETAŠE

272

Baš kao i prošle sezone, u okviru četvrtfinala Kupa BiH žrijeb je spojio rukometaše Vogošće i Borca i već u ovoj fazi takmičenja jedan od favorita će ispasti iz borbe za pehar.
Ko će to biti znaćemo tek za 15 dana jer prvi susret koji je odigran večeras u Vogošći završio je bez pobjednika, 25:25.
Gosti iz Banjaluke, aktuelni šampioni BiH, već su ispali iz utrke za odbranu titule i jedina šansa za spas sezone je Kup takmičenje. To im je vjerovatno bio i motiv više da već od starta susreta krenu angažovanije i otvore susret sa 0-2.
Vogošćani sa tri vezana pogotka uspijevaju da preokrenu i da većim dijelom prvog poluvremena ali i cijelog susreta, drže rezultatsku prednost.
Međutim iako je prednost u nekoliko navrata iznosila maksimalnih +3, nisu uspjevali da se “odlijepe” i da stvore neku zalihu. Tačnije nije im to dopuštao ni odlični Ljubišić na golu Banjalučana koji je sa 14 odbrana u utakmici bio i najbolji pojedinac.
Gosti su preko Đurđevića i Unčanina cijelim tokom meča držali rezultatski priključak a pred sam kraj meča uspijevaju i da ponovo dođu u vodstvo.
Sama završnica meča donijela je pravi rezultatski triler. Gosti u posljednju minutu ulaze sa golom prednosti (23:24) a nakon izjednačenja Vogošće imaju i napad koji im može donijeti pobjedu. 19 sekundi prije kraja gostujući trener traži tajm-aut i “crta” akciju za pobjedu koju u pogodak pretvara Hercegovac i kada su svi mislili da je gotovo Pekić je uz zvuk sirene pogodio za neriješenih 25:25.
Na vrhu liste strijelaca u ovom meču bili su sa po sedam golova Đurđević iz Borca i Osmanhodžić iz redova Vogošće. Učinak gostujućeg golmana već smo spomenuli a svoju noć na vratima Vogošće nisu imali Šabanović i Hadžić koji su zabilježili svega 4 odnosno 3 odbrane.
Spomenimo na kraju i to da je utakmicu obilježilo loše suđenje sudijskog para Džolić-Šarac koji su unosili dodatnu nervozu u utakmicu a jedna od njihovih čudnih odluka bila je i isključenje Šabanovića u 44-oj minuti nakon prekršaja nad Daničičem van golmanskog prostora. Kako je došlo do prekršaja, na koji je način Daničić došao do lopte… to je već druga priča.
Uzvrat je za 14 dana u Banjaluci a prije toga i jedni i drugi igraju susrete u okviru Premijer lige BiH. Borac već u subotu igra novi derbi, ovaj put protiv Izviđača u Banjaluci. Vogošćani su slobodni u subotu a nakon toga u srijedu gostuju Slaviji i u subotu 21-og dočekuju Kakanj.