Naslovnica VIJESTI INFO PRVI DAN FEDERALNOG PRVENSTVA KARATISTI SAMBONA ČETVRTI U UKUPNOM PORETKU

PRVI DAN FEDERALNOG PRVENSTVA KARATISTI SAMBONA ČETVRTI U UKUPNOM PORETKU

369

Danas je u zeničkoj Areni počelo dvodnevno prvenstvo Federacije Bosne i Hercegovine koje je ove godine okupilo oko 500 takmičara u kategorijama kadeta, juniora, U21 i seniora. Karate klub Sambon prvog dana je predstavljalo 7 takmičara koji su osvojili 5 medalja – 2 zlatne, 1 srebrnu i 2 bronzane. Zahvaljujući ovom učinku Sambonovci zauzimaju četvrto mjesto u ekipnom poretku nakon prvog dana, u konkurenciji 44 kluba iz cijele Federacije BiH.
Zlatnu medalju osvojili su Nejla Mujković i Sanjin Hukara. Jedino srebro osvojio je Harun Smajić dok su bronzani bili Nejla Hodžić i Adel Karahasanović.
Naida Borčak i Sajra Šišić danas su ostale bez odličja ali su odličnim nastupima pokazale da je pred njima svijetla budućnost.
Drugi dan prvenstva Sambon će predstavljati Sumejja Šejto, Adel Karahasanović, Dželil Tvrtković, Sanjin Hukara i Nejla Hodžić.
Takmičare predvode treneri Amer Varajić, Nejla Mujković, Adel Karahasanović i Kenan Alikadić.