Naslovnica VIJESTI INFO PRVENSTVO BIH ZA KOŠARKAŠE: BOLJA ZAVRŠNICA MEČA ZA POBJEDU SLOBODE NAD VOGOŠĆOM

174

Na početku nove sezone žrijeb nije bio naklonjen košarkašima Vogošće. Nakon otvaranja sezone protiv Igokee i u drugom domaćem susretu, u okviru 3.kola Lige 12, dočekali su još jednog ABA ligaša – tuzlansku Slobodu.
Sa puno jačim rosterom u odnosu na prošlu sezonu Sloboda je bolje otvorila meč i povela sa 0:8 no uslijedio je brzi odgovor domaćih i deset vezanih poena za preokret (10:8). Oslabljeni neigranjem povrijeđenog Genjca i bez Latifagića koji je u međuvremenu otišao u inostranstvo, Vogošća je parirala favorizovanim Tuzlacima tokom većeg dijela utakmice.

Iako su gosti vodili sa šest razlike na poluvremenu (37:43), u trećoj dionici Vogošćani su to stigli i prestigli i na ulasku u posljednji period imali su vodstvo (56:54). Ipak šira klupa kojom je raspolagao strateg gostiju Pandža bila je presudna u zadnjoj četvrtini za konačnih 72:78 i pobjedu Slobode. Košarkaši Vogošće odigrali su još jednu hrabru utakmicu no na prvu ovosezonsku pobjedu morat će još sačekati.
Kapiten Vogošćana Tuljković bio je prvo ime meča sa 27 postignutih poena a slijedili su ga Balić sa 14 i Pavlović sa 12 poena i 9 skokova. Na drugoj strani najprecizniji je bio Gregg sa 20 postignutih poena. U narednom kolu Vogošća putuje u goste Čapljini.