Naslovnica VIJESTI INFO PRVA UTAKMICA FINALA A1 KOŠARKAŠKE LIGE PRIPALA VOGOŠĆANIMA

PRVA UTAKMICA FINALA A1 KOŠARKAŠKE LIGE PRIPALA VOGOŠĆANIMA

262

Vogošća je sasvim zasluženo ostvarila pobjedu protiv Gradine iz Srebrenika rezultatom 84:71 u prvoj utakmici doigravanja za prvaka A1 lige koja je odigrana u Vogošći.

Od početka utakmice Vogošćani su imali prednost i gotovo da je nisu ispuštali do samog kraja, osim u drugoj četvrtini kada su gosti dva puta uspjeli da pređu u minimalno vodstvo. U prvom dijelu utakmice gosti iz Srebrenika uspijevali su držati rezultatski priključak. U drugom poluvremenu domaći su bolje zaigrali i napravili razliku koja je kasnije bila nedostižna.

Najbolji strijelac na utakmici bio je Miodrag Tanasilović ostvarivši double-double učinak sa 23 postignuta poena i 21 skokom. U redovima Vogošće također double–double učinak upisao je Dinko Peljto sa 14 asistencija i 21 poenom. Imran Fazlić također je postigao 21 poen.

Naredna utakmica u Srebreniku odigraće se u subotu, a eventualna majstorica naredne sedmice u Vogošći.