Naslovnica VIJESTI INFO PORAZI KOŠARKAŠA I RUKOMETAŠA VOGOŠĆE

PORAZI KOŠARKAŠA I RUKOMETAŠA VOGOŠĆE

153

U revanš utakmici play off-a za ulazak u Ligu 12, KK Vogošća poražen je od KK Bosna Royal rezultatom 99-95. Utakmica je bila puna rezultatskih prokreta.  Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 5 1-44, da bi Vogošća, najprije dobrom igrom Sejfića, na početku posljednje četvrtine vodila 69 -67, ali je na kraju ipak slavila Bosna. Najefikasniji igrač utakmice bio je Ismet Sejfić sa 32 poena, uz to je imao i 11 skokova i 2 asistencije.

Derbi susret 27. kola rukometne Premijer lige BiH između RK Izviđač i RK Vogošća Poljine Hills igran je u Ljubuškom, a domaćin je slavio rezultatom 30-26. Prvi period igre završen je rezultatom 13-09. Najefikasniji igrač utakmice bio je Ante Grabovac iz RK Izviđač sa 6 golova, a kod vogošćana Tarik Međić sa 5 postignutih golova. Adnan Šabanović sakupio je 10 uspješnih odbrana.

U sljedećem 28. kolu RK Vogošća Poljine Hills domaćin je RK Gradačac.