Naslovnica VIJESTI POLUFINALE KOŠARKAŠKOG KUPA KANTONA SARAJEVO: BOSNA USPJEŠNIJA OD VOGOŠĆE

POLUFINALE KOŠARKAŠKOG KUPA KANTONA SARAJEVO: BOSNA USPJEŠNIJA OD VOGOŠĆE

394

U okviru polufinala Kupa Kantona Sarajevo za košarkaše, pred oko 350 gledalaca u dvorani „Amel Bečković“ u Vogošći, košarkaši Bosne savladali su domaću Vogošću rezultatom 76:82.
Na startu utakmice „studenti“ su pokazali zbog čega su lideri BH Lige 10, otvorivši susret vodstvom od 9-2, no Vogošćani uspjevaju da se probude i vrate u meč a u sedmoj minuti pogotkom Peljte i prelaze u vodstvo, 13-11. Serijom od 8-0 Bosna vraća vodstvo koje uspjeva zadržati do kraja susreta.
Do sredine druge četvrtine Vogošća uspjeva držati priključak no iskusni gosti do kraja poluvremena odlaze na dvocifrenu prednost a u drugom dijelu dolaze i do maksimalnih +18 (58:76). Posljednjih pet minuta trener Bosne Dušan Gvozdić pružio je priliku mlađim igračima što su domaći iskoristili da „istope“ ovu visoku prednost i priđu na pola minute prije kraja na svega 5 poena zaostatka (75:80). Završilo je pobjedom Bosne 76:82 i zaslužen prolazak u finale Kupa Kantona Sarajevo. Vogošćani se u ovom meču sa iskusnim protivnikom nisu obrukali i pokazali su da sasvim zasluženo važe za favorita za osvajanje A1 lige u ovoj sezoni.
Prvi strijelac meča bio je Ljubomir Čampara iz Bosne sa 19 postignutih poena a na drugoj strani još jednu dobru partiju zabilježio je Nedim Mustafica sa 17 ubačenih poena. Pojačanja u redovima Vogošće, Imran Fazlić i Nermin Buza postigli su po 15 poena. Peljto je meč završio sa 13 postignutih poena.
Vogošća se nakon ovog susreta okreće prvenstvu gdje ih već u subotu očekuje još jedan derbi – utakmica protiv Čelika iz Zenice. Susret se igra u subotu u dvorani „Amel Bečković“ sa početkom u 19 sati.