Naslovnica VIJESTI INFO POLETARCI „VOGOŠĆE“ I „CHAMPIONA“ USPJEŠNI NA DRŽAVNOM PRVENSTVU U DŽUDOU

POLETARCI „VOGOŠĆE“ I „CHAMPIONA“ USPJEŠNI NA DRŽAVNOM PRVENSTVU U DŽUDOU

412

Posljednjeg dana februara u Vitezu je održano Prvenstvo BiH u džudou za seniore i poletarce. Među 300 takmičara koji su učestvovali na ovom prvenstvu bili su i predstavnici vogošćanskih klubova „Champion“ i „Vogošća“.

Najbolji rezultat postigao je Eldin Avdić iz JK „Champion“ koji je u kategoriji -38kg osvojio zlatnu medalju i titulu šampiona Bosne i Hercegovine. Njegova klupska kolegica Amna Smailhodžić osvojila je bronzu u kategoriji -44kg. Ostali članovi „Championa“ Din Šejto i Ahmed Mehić ostali su bez plasmana na ovom takmičenju.

Članovi JK „Vogošća“ okitili su se sa tri medalje. Amina Suljanović (-28kg) i Haris Ramić (-30kg) osvojili su srebrna odličja dok je Durmić (-28kg) bila bronzana. Na prvenstvu su iz JK „Vogošća“ nastupili i Aziz Čorović, Nedim Durmić i Edin Sućeska.