Naslovnica VIJESTI INFO POČELO PRVENSTVO BIH ZA KOŠARKAŠE: VOGOŠĆANI NA KORAK DO SENZACIJE

POČELO PRVENSTVO BIH ZA KOŠARKAŠE: VOGOŠĆANI NA KORAK DO SENZACIJE

404

Utakmicama prvog kola ovog vikenda počelo je Prvenstvo BiH za košarkaše. Premijeru u sezoni novi sastav Vogošće imao je na domaćem parketu protiv favorizovane Igokee.
Susret je bolje otvorila gostujuća ekipa koja je nakon pet minuta igre imala već velikih 2:14 no igrači trenera Kahrimana nisu se predavali i do sredine drugog perioda su istopili zaostatak i čak prešli u vodsto (24:22). Poluvrijeme je završeno neriješeno, 31:31 a i u nastavku smo gledali izjednačenu igru. Motivisani Vogošćani su odolijevali, u više navrata imali i prednost da bi tek na samom kraju utakmice Igokea uspjela da dođe do pobjede u ovom meču. Završilo je rezultatom 66:73 a publika u dvorani aplauzom je nagradila Vogošćane za prikazanu igru.

Haris Genjac sa 15 poena i 9 skokova bio je najbolji u redovima domaćih a slijedio ga je iskusni kapiten Tuljković sa 12 poena. Trener Ermin Kahriman na kraju meča bio je zadovoljan igrom koju su prikazali Vogošćani i istakao da je ekipa još neuigrana i da će iz kola u kolo igra biti sve bolja i bolja.
U narednom kolu ekipa Vogošće putuje u goste Bratuncu.