Naslovnica VIJESTI INFO POČELA KARATE LIGA U SARAJEVU – SAMBON TREĆI U GENERALNOM PLASMANU

POČELA KARATE LIGA U SARAJEVU – SAMBON TREĆI U GENERALNOM PLASMANU

283

U nedjelju 23. maja održano je 1. kolo Karate lige Kantona Sarajevo na kojem je učestvovalo 14 klubova i 184 takmičara pojedinačno i ekipno. Karate klub Sambon iz Vogošće predstavljalo je 16 takmičara i 4 ekipe. Ukupno su osvojili 18 medalja (8 zlatnih, 5 srebrnih i 5 bronzanih) čime je Sambon zauzeo treće mjesto u generalnom plasmanu.
Zlatne medalje osvojili su Faruk Dervišević, Adi Hadžić, Sajra Šišić, Amir Zunđa, Šejma Purdić te ekipno dječaci 10/11 godina, djevojčice 12/13 godina i kadetkinje.
Srebrni su bili Eman Hadžić, Hana Radovović, Amina Durak, Emir Zunđa i ekipno kadeti.
Bronzana odličja pripala su Esmi Alikadić, Armi Muminović, Lamiji Mehović, Hani Mahmutović i Ahmedu Deliću.
Za većinu takmičara Sambona ovo je bio prvi nastup na karate takmičenjima i pokazali su zavidan nivo borbenosti, volje i poznavanja karate vještine osvojivši svoja prva odličja. Takmičare su pratili treneri Sumejja Šejto, Amer Varajić i Kenan Alikadić.
Karate klub Sambon očekuje i nastup na Državnom prvenstvu za kadete, juniore i U21 u mjeseci junu a vrhunac prvog dijela sezone jeste i Svjetski kup za mlade gdje će Sambon imati svoje predstavnike.