Naslovnica VIJESTI INFO POBJEDOM PROTIV EKIPE SA VOLEY ODBOJKAŠICE VOGOŠĆE SEZONU ZAVRŠILE NA TREĆEM MJESTU

127

Odbojkašice Vogošće danas su odigrale svoj posljednji ovosezonski susret. Kao gošće, u okviru 18. kola Superlige FBIH za odbojkašice grupa Jug, savladale su ekipu Sa Voley rezultatom 0:3, po setovima 16:25, 11:25 i 15:25. Novom pobjedom Vogošćanke su ostale na trećem mjestu na tabeli i izjednačile su se po broju bodova sa drugoplasiranom ekipom Novog Grada (po 40 bodova) koja ima bolji set količnik.
Ova utakmica bila je odličan završetak jedne uspješne sezone na čijem početku je cilj bio osigurati opstanak u Superligi Federacije BiH. Na samom kraju osvojeno je odlično treće mjesto uz omjer od 13 pobjeda i 5 poraza i set količnik 44:24. Uz ovakav rad i zalaganje, uz timski duh koji vlada u ekipi, moguće je da će već u narednoj sezoni Odbojkaški klub Vogošća „napadati“ prvo mjesto i plasman u Premijer ligu BiH, u kojoj je Vogošća već nastupala u sezoni 2014/2015.
Što se tiče ovogodišnjeg putnika u viši rang takmičenja, on će biti poznat nakon duela prvoplasiranih ekipa iz grupa Sjever i Jug. Na Jugu je ubjedljiva bila ekipa Centar ORT koja je sezonu završila sa svih 18 pobjeda, uz svega dva izgubljena seta tokom cijele sezone (54:2). Njihove protivnice sa Sjevera biće odbojkašice Orašja koje su regularni dio prvenstva završile sa 14 pobjeda i 2 poraza.