Naslovnica VIJESTI INFO POBJEDA FYLLINGENA U PRVOJ UTAKMICI EHF CHALLENGE KUPA PROTIV VOGOŠĆE

POBJEDA FYLLINGENA U PRVOJ UTAKMICI EHF CHALLENGE KUPA PROTIV VOGOŠĆE

232

U okviru 3. kola EHF Challenge kupa u dvorani „Amel Bečković“ ekipa FyllingenBergen iz Norveške savladala je RK Vogošća Poljine Hills rezultatom 35:33. Gosti su bolje otvorili utakmicu i većim dijelom prvog poluvremena imali prednost koja je dosezala i do maksimalnih +5. Vogošćani uz podršku sa tribina u samom finišu uspijevaju doći do prvog izjednačenja u 29. minuti (17:17), a pogotkom Almira Osmanhodžića uz zvuk sirene i do prvog vodstva na utakmici – 18:17.

U drugom poluvremenu Vogošća je držala prednost, a ona je u 45. minuti iznosila 3 gola, bilo je 29:26. Gosti preko raspoloženog Lundea dolaze do izjednačenja 30:30. Nakon toga igralo se gol za gol, da bi Norvežani bili bolji u samoj završnici i stekli 2 gola prednosti pred revanš.

Najbolji na utakmici bio je Andre Tore Lunde koji je postigao 8 pogodaka. Kod Vogošće su po 7 golova postigli Alen Geko i Boris Bosić. Golman Mirza Haseljić ubilježio je 9 odbrana, a na drugoj strani Jurišić i Vaardal po 7 odbrana.

Revanš susret 3. kola igra se sutra u dvorani „Amel Bečković“ sa početkom u 17 sati, nakon čega će se znati koja ekipa nastavlja takmičenje u osmini finala EHF Challenge kupa.