Naslovnica VIJESTI INFO OVE SUBOTE DERBIJI PRIPADAJU VOGOŠĆANIMA – POBJEDE RUKOMETAŠA U MAGLAJU I KOŠARKAŠA...

OVE SUBOTE DERBIJI PRIPADAJU VOGOŠĆANIMA – POBJEDE RUKOMETAŠA U MAGLAJU I KOŠARKAŠA U LUKAVCU

282

U derbi utakmici 25.kola Premijer lige BiH rukometaši RK Vogošća Poljine Hills savladali su u Maglaju istoimenu ekipu rezultatom 20:22 i na taj način domaćinu nanijeli prvi domaći poraz u ovoj sezoni.

Gromoglasna maglajska publika i nešto slabiji rezultati Vogošćana u posljednje vrijeme davali su ulogu favorita Maglaju prije ovog meča. I nakon prvog poluvremena izgledalo je tako jer su domaćini vodili sa 11:8.

Ipak u nastavku je trener Riđić našao dobitnu kombinaciju pa Vogošćani u 47-oj minuti dolaze do prvog vodstva (15:16) koje ne ispuštaju do kraja susreta. Predvođeni odličnim Šabanovićem na golu (17 odbrana) slavili su na kraju 20:22.

Ove dvije ekipe sastaju se ponovo u srijedu na istom mjestu, u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH na koju RK Vogošća Poljine Hills nose prednost iz prvog susreta od osam golova (31:23).

Uspješan dan za vogošćanski sport upotpunili su i košarkaši KK Vogošća. U derbiju 21.kola A1 košarkaške lige BiH Vogošćani su slavili u Lukavcu rezultatom 71:75. Nakon poraza od KK Bosna Royal prošlog vikenda u Vogošći našim košarkašima bio je ugrožen i plasman u Play-off. Posebna priča bilo je suđenje u prošloj utakmici nakon koje je mladi trener Ahmet Pašalić morao ponovo motivirati svoje momke. Uradio je to na najbolji način i u duelu sa do ovog kola drugoplasiranom ekipom na tabeli njegovi momci su pokazali karakter i slavili. Ovom pobjedom KK Vogošća potvrdila je plasman u Play-off i borbu za titulu prvaka A1 lige BiH.