Naslovnica VIJESTI INFO „ORAHOV BRIJEG ZAMM MC“ I „SAJMIR TIHOVIĆI“ U UTORAK IGRAJU ZA TITULU...

„ORAHOV BRIJEG ZAMM MC“ I „SAJMIR TIHOVIĆI“ U UTORAK IGRAJU ZA TITULU OSVAJAČA 18. TRADICIONALNOG MALONOGOMETNOG TURNIRA „VOGOŠĆA 2016“

143

Ovog vikenda odigrani su susreti četvrtfinala i polufinala 18. Tradicionalnog malonogometnog turnira „Vogošća 2016“.

U četiri susreta subotnjih četvrtfinala čak tri pobjednika dobijena su tek nakon izvođenja penala. „Patriotska liga Vogošća“ bila je bolja od „Caffe bara Maranello“ 7:6 (u regularnom toku bilo je 2:2), „Sajmir Tihovići“ od prošlogodišnjeg osvajača „SŠC Vogošća“ sa 4:3 (regularni tok 1:1) dok su igrači „FK Unisa“ prokockali visoku prednost iz regularnog toka od 4:1 protiv „Volkswagena“ i nakon 4:4 na kraju utakmice slavili sa 7:5 nakon penala. Jedini pobjednik iz četvrtfinala nakon regularnih 20 minuta utakmice bio je „Orahov brijeg ZAMM MC“ koji je slavio protiv „Englmayera BH“ sa 3:1.

Ipak da bi došli do finala ovogodišnjeg Turnira igrači „Orahovog brijega“ ipak su morali zvoditi penale, u polufinalnoj utakmici protiv „Patriotske lige“. U utakmici u kojoj smo vidjeli samo dva gola u regularnom dijelu pobjednik je dobijen nakon čak sedam serija penala a konačan rezultat (7:6) postigao je golman „Orahovog brijega“ Eldin Hasanspahić koji je u ovom susretu odlično branio a na kraju se upisao i u strijelce, pogodivši odlučujući penal.

U drugom polufinalu „Sajmir Tihovići“ su sa 2:0 savladali „FK Unis“. Imali su igrači „Unisa“ svoje šanse za izjednačenje, čak i za preokret ali i u ovom meču je briljirao jedan golman, golman ekipe iz Tihovića Nulzer Begić. On je jedan od najzaslužnijih što će se ekipa „Sajmir Tihovića“ u utorak boriti za titulu osvajača 18. Tradicionalnog malonogometnog turnira „Vogošća 2016“.

U utorak 23.februara, na sam Dan reintegracije općine Vogošća završnica Turnira započet će utakmicom za treće mjesto u 19 sati, duelom „Patriotske lige Vogošća“ i „FK Unisa“. U 20 sati u revijalnom susretu nastupiće veterani „FK Unis“ Vogošća i „NK Ozren“ Semizovac. Finalni susret između „Orahovog brijega ZAMM MC“ i „Sajmir Tihovići“ igra se u 21 sat.

Košarkaši Vogošće teže od očekivanog došli su do 12-te prvenstvene pobjede protiv Burcha, 100:90. Gosti koji su u ovom susretu imali i veliku podršku sa tribina dvorane „Amel Bečković“ u Vogošći odlično su otvorili meč i nakon četiri minute imali prednost od 11-0. Vogošćani tek početkom pete minute postižu svoje prve poene na susretu ali uspjevaju da do kraja prvog perioda potpuno istope prednost Burcha, 21:21.

Drugi period bio je izjednačen, ekipe su igrale u serijama ali su domaći košarkaši uspjeli da sačuvaju prednost. Igrači Burcha dominirali su većim dijelom susreta u skoku ali je u drugom poluvremenu proradio vanjski šut Vogošćana pa je i razlika rasla u korist domaćih. No gosti se nisu predavali pa su zahvaljujući raspoloženim Veliću i Jamakoviću na tri minute prije kraja susreta prišli na svega 4 poena zaostatka, 87:83. U tim trenucima najiskusniji u redovima Vogošćana Peljto preuzima stvari u svoje ruke i svojim poenima i asistencijama odlučuje pitanje pobjednika. Na kraju je završilo sa 100:90 u korist Vogošće, uz 34 postignuta poena Dinke Peljte. U redovima Vogošće Manjgafić je dodao 17 a Fazlić 15. Na drugoj strani Burch su u ovom susretu predvodili Velić sa 23 i Jamaković sa 20 postignutih poena.

I nakon ovog kola Gradina iz Srebrenika, Vogošća i Lukavac izjednačeni su na vrhu tabele A1 lige BiH sa omjerom od 12 pobjeda i 4 poraza a svoju šansu za ulazak u Play-off traže još četiri ekipe smještene od 4. do 7.mjesta na tabeli sa omjerom od 9 pobjeda i 6 poraza. Promo Donji Vakuf, Bosna Royal, Čelik i Turbina iz Jablanice. Upravo Turbini Vogošća gostuje u narednom kolu sljedećeg vikenda.