Naslovnica VIJESTI INFO ODBOJKAŠICE VOGOŠĆE OSIGURALE PLASMAN U VIŠI RANG

ODBOJKAŠICE VOGOŠĆE OSIGURALE PLASMAN U VIŠI RANG

321

Odbojkašice Vogošće ostvarile su pobjedu u 11.kolu Prve ženske federalne lige grupa A2 protiv glavnog konkurenta za prvo mjesto ekipe Željezare rezultatom 3:0 i samim tim se plasirale u viši rang takmičenja. Ova utakmica je bila veoma bitna za obje ekipe, Vogošći da se pobjedom plasira u viši rang, a Željezari da i dalje ostane u utrci za ostvarenje cilja, a to je također ulazak u Superligu FBiH za žene. Domaće odbojkašice su prvi set osvojile rezultatom 25:8. I u drugom setu Vogošćanke su nastavile sa dobrom igrom i slavile 25:11. U posljednjem setu Vogošća je napravila prednost koja je bila nedostižna, tako da je trenerica Adisa Herenda pružila priliku mlađim igračicama koje su to iskoristile i slavile 25:17 protiv ekipe iz Zenice.

Do kraja regularnog dijela prvenstva odigrat će se još jedno kolo. Vogošća će se sastati sa Jablanicom, dok je ekipa Željezare slobodna. Sredinom mjeseca poznat će biti termin odigravanja utakmica za prvaka ove lige, a sastaju se Vogošća i Lukavac. Obje ove ekipe će se plasirati u viši rang, a razlog odigravanja utakmica je da liga dobije zvaničnog prvaka.