Naslovnica VIJESTI INFO NOVE MEDALJE ZA JUDOKE „CHAMPIONA“ – JEDNO SREBRO I TRI BRONZE

NOVE MEDALJE ZA JUDOKE „CHAMPIONA“ – JEDNO SREBRO I TRI BRONZE

160

U subotu 4. septembra u Bijeljini je održan Internacionalni judo turnir „Trofej Pantera 2021“. Na turniru je učestvovalo oko 550 takmičara iz Rumunije, Slovenije, Mađarske, Makedonije, Bugarske, Poljske, Grčke, Srbije, Crne Gore, Ukrajine i Bosne i Hercegovine – 11 zemalja i 65 klubova. Ekipu Judo kluba „Champion“ iz Vogošće predstavljalo je šest takmičara.
Mirha Kulenović osvojila je srebrnu medalju nastupivši u kategoriji U18 (kadetkinje) -70kg. Trojica njenih klupskih kolega osvojila su bronzana odličja – Ensar Hadžiavdić u kategoriji U13 (mlađi pioniri) -60kg, Ahmed Mehić u kategoriji U15 (stariji pioniri) -34kg i Ahmed Hadžiavdić u kategoriji U18 (kadeti) -90kg.
Ilhan Letuka nastupio je u kategorji U18 (kadeti) -73kg i izgubio borbu za medalju tako da je na kraju završio na 5.mjestu dok je Emir Suljagić u kategoriji U15 (stariji pioniri) +73kg ostao bez plasmana.
Narednog vikenda takmičari Judo kluba „Champion“ iz Vogošće nastupiće na Međunarodnom judo turniru „Vinko Šamarlić“ koji će biti održan u Sarajevu.