Naslovnica VIJESTI INFO NOVA POBJEDA RK „VOGOŠĆA POLJINE HILLS“

NOVA POBJEDA RK „VOGOŠĆA POLJINE HILLS“

108

Rukometaši Vogošće u zaostaloj utakmici 11. kola Premijer lige BiH savladali su Gračanicu rezultatom 35:31.Vogošća je na gostujućem parketu uspjela poraziti Gračanicu i ujedno doći do dvanaeste pobjede u sezoni, a prvi dio utakmice bio je u na strani domaće momčadi predvođene trenerom Jasminom Unkićem.  Gračanica nošena sjajnom podrškom sa tribina na poluvrijeme je otišla sa prednošču od jednog gola razlike (18:17), da bi u nastavku Vogošča ubacila ubacila u veću brzinu i preokrenula rezultat za konačnih 35:31. Najzaslužniji za pobjedu Vogošće bio je golman Šabanović koji je sakupio 20 odbrana, a još su se istaknuli Ovčina i Međić sa deset postignutih golova. U domaćem timu bolji od ostalih bio Sumbić sa jednim golom manje.