Naslovnica VIJESTI INFO VOGOŠĆA DOMAĆIN FINALA KANTONALNE LIGE: NK ILIJAŠ SE PLASIRAO U DRUGU LIGU...

VOGOŠĆA DOMAĆIN FINALA KANTONALNE LIGE: NK ILIJAŠ SE PLASIRAO U DRUGU LIGU FBIH

137

Proteklog vikenda na stadionu „Hakija Mršo“ odigrana je utakmica finala Fudbalske Lige Kantona Sarajevo za ulazak u Drugu ligu FBiH u kojoj je NK Ilijaš savladao NK Pofalićki rezultatom 4:0.

Ilijaš se takmičio u Grupi A i sezonu je završio na prvom mjestu sa 42 boda sa svih 14 pobjeda uz gol razliku 62:16. Na drugom mjestu bio je Saobraćajac sa 34 boda. Pofalićki je bio član grupe B. U ovoj grupi pomenuta ekipa i Igman su već duže vremena bili u vrhu tabele. Na kraju je Pofalićki završio na prvom mjestu sa 32 boda, a Igman sa 31 bodom. Finalista lige je ostvario 10 pobjeda, 2 remija i 2 poraza.

Mnogobrojna publika mogla je uživati u dobrom fudbalu, a vidjela je i četiri pogotka. Već na poluvremenu Ilijaš je imao vodstvo 2:0. Autogolom Adnana Vanje došli su do vodstva u 10.minuti utakmice. Prethodno je šutirao Esmir Hodžić, a Vanjo poslao loptu u svoju mrežu. U 39.minuti Alen Arnautović je povisio na 2:0 sjajnim udarcem sa 20-ak metara. Do kraja je Ilijaš nastavio sa dobrom igrom i postigao još dva gola. Kenan Helać je bio precizan u 59.minuti, a konačnih 4:0 postavio je svojim drugim pogotkom Arnautović. Na kraju su igrači i trener Ilijaša Fadil Hodžić imali razlog za veliko slavlje, jer će od naredne sezone biti članovi Druge lige FBiH.

FK  Famos iz Hrasnice pobjednik je Kupa Kantona Sarajevo za ovu sezonu. Na stadionu “Hakija Mršo” u Vogošći, u finalu Kupa Kantona Sarajevo za seniore, FK Famos je savladao FK Baton rezultatom 2:0, i time osvojila Kup Kantona Sarajevo za sezonu 2021/22.

Nije slučajno zašto su ove dvije utakmice odigrane u Vogošći. Stadion „Hakija Mršo“ jedan je od najboljih i najuređenijih na ovom području na kojem se svakodnevno odigravaju utakmice raznih selekcija, na kojem se održavaju treninzi, okupljaju budući fudbaleri.