Naslovnica VIJESTI INFO NA OTVARANJU RUKOMETNE SEZONE VOGOŠĆA BOLJA OD ZRINJSKOG

NA OTVARANJU RUKOMETNE SEZONE VOGOŠĆA BOLJA OD ZRINJSKOG

123

U prvom kolu Premijer rukometne lige BiH RK Vogošća Poljine Hills uspio je savladati RK Zrinjski rezultatom 28:24. Gotovo cijelo prvo poluvrijeme pripalo je gostima iz Mostara koji su u nekoliko navrata imali po 4-5 golova prednosti. Ipak u finišu poluvremena Vogošća je preokrenula i na odmor otišla sa jednim golom prednosti, bilo je 14:13.

Prvih pet minuta nastavka utakmice pripalo je domaćoj ekipi. Gosti su u 37. minuti izjednačili na 17:17 da bi deset minuta poslije Vogošća otišla na plus tri, što se kasnije pokazalo kao nedostižno. Igrači Danijela Riđića su lagano priveli utakmicu kraju i slavili pobjedu rezultatom 28:24.

Benjamin Čičkušić odigrao je najbolje i utakmicu je završio kao najefikasniji sa 10 postignutih golova. Pratili su ga Almir Osmanhodžić sa 7 i Bernard Mandarić sa 6 golova. Čuvar mreže Vogošće Damir Efendić ubilježio je 9 odbrana, dok je na drugoj strani Marino Paradžik upisao samo 4.

Naredno kolo igra se za nekoliko dana. Vogošća će gostovati Gračanici, a Zrinjski će u Doboju igrati protiv Sloge.