Naslovnica VIJESTI INFO MNK SAJMIR TIHOVIĆI JEDNA OD NAJBOLJIH MALONOGOMETNIH EKIPA U BOSNI I HERCEGOVINI

505

MNK Sajmir Tihovići iz Vogošće postoji od 2013.godine. Tada kao klub veterana, a već 2016.godine igrali su na višem nivou. Pored lokalnih nastupa i regionalno su se takmičili i profesionalno igrali. Do sada je Sajmir odigrao oko 200 turnira od kojih je 70 osvojio, a igrao je oko 100-njak finala. Safetova želja je da igrači koji nastupaju za njegovu ekipu budu sa područja Općine Vogošća. Ipak ima i onih koji dolaze iz svih krajeva BiH. Protekla godina bila je za MNK Sajmir uspješna, iako se i u ovom sportu osjetila pandemija korona virusa. Posljednji turnir koji su igrači Sajmira osvojili bio je Novogodišnji turnir u Kaknju. Između 18 ekipa iz 7 gradova najviše je pokazala naša ekipa koja je u finalu bila bolja od MNK Samirče.

Također nada se da će zajedno sa FK Unis napraviti jednu lijepu priču. Mišljenja je da Unis kao klub sa velikom tradicijom zauzima mjesto minimalno u Prvoj ligi. 20-ak igrača uvijek je u ekipi. Tri osobe čine okosnicu, pored Safeta tu su još Muhidin Halač i Bajro Spahić. Naredne godine članovi MNK Sajmir Tihovići trebali bi odigrati 10-ak planskih turnira. S obzirom da se radi o kvalitetnoj ekipi ona godišnje dobije 50-ak pozivnica.