Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE UPISALI TREĆU POBJEDU U NIZU, SAVLADALI KAKANJ

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE UPISALI TREĆU POBJEDU U NIZU, SAVLADALI KAKANJ

180

U utakmici 13.kola A1 lige grupa jug KK Vogošća savladao je na domaćem parketu KK Kakanj rezultatom 80:70. Košarkaši Vogošće su bolje otvorili utakmicu, već u prvoj četvrtini imali su prednost koji nisu ispuštali do kraja. Rezultatom 35:21 završena je prva dionica utakmice. Do kraja prvog poluvremena Vogošća je povećala prednost na 18 poena, rezultat je bio 55:37. Vrijedi napomenuti da su u prvih 20 minuta domaći košarkaši bili precizni sa svih pozicija, a pogotovo su pogađali za 3 poena. Treća četvrtina pripala je gostima iz Kaknja koji su bolje zaigrali i prišli domaćinu na samo 7 poena zaostatka. U finišu utakmice gosti su „istopili“ prednost na samo dva poena kod rezultata 71:69. Gosti nisu iskoristili pad u igri Vogošće i uz nekoliko promašaja nisu imali snage za preokret. Iako su u drugom poluvremenu pali u koncentraciji Vogošćani su ipak uspjeli nastaviti pobjednički niz slavivši i drugi put ove sezone protiv Kaknja, sada rezultatom 80:70.

I na ovoj utakmici odličnu partiju pružio je kapiten Belmin Dedović koji je bio najefikasniji sa 32 postignuta poena. Pratili su ga saigrač Kasun, te na drugoj strani Muflizović i Barukčija sa po 16 postignutih poena. U 14.kolu A1 lige Vogošća gostuje u Goraždu kod ekipe Radnički, dok će Kakanj na svom parketu igrati protiv Realway-a. S obzirom na trenutnu poziciju utakmica protiv Radničkog je jedna od najbitnijih za Vogošću s obzirom da se sastaju sa glavnim konkurentom za ulazak u Play Off. KK Vogošća sada ima 7 pobjeda uz 5 poraza i utakmicu manje (protiv Gena), dok ekipa Kaknja ima 6 pobjeda i 7 poraza.