Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE SAVLADALI VELEŽ, UPISALI TREĆU POBJEDU U NIZU

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE SAVLADALI VELEŽ, UPISALI TREĆU POBJEDU U NIZU

344

U odloženoj utakmici 2.kola A1 košarkaške lige BiH – grupa Jug KK Vogošća je na domaćem terenu savladala KK Velež rezultatom 94:63. Vogošćani su od početka utakmice nametnuli svoj tempo igre. Prvu četvrtinu su dobili u svoju korist rezultatom 15:7. Početkom druge dionice Vogošća je napravila seriju od 10:0 i dodatno se rezultatski odmakla od svog protivnika. Na odmor se otišlo sa +23, rezultatom 43:20. U trećoj četvrtini domaćin je zadržao prednost, da bi je u posljednjem periodu igre i povećao na maksimalnih +31, kod rezultata 94:63 koliko je bilo na kraju. I igrači iz omladinskog pogona KK Vogošća su zabilježili minutažu. Dino Halilović postigao je 4 poena, a Amir Hadžiabdić 2. Najbolji strijelac na utakmici bio je igrač Vogošće Alija Islamović koji je postigao 21 poen uz double – double učinak. U Mostarskoj ekipi Mirza Manjgo postigao je 16 poena.

Ovo je ujedno bila treća pobjeda Vogošće ove sezone uz dva poraza i dalje se nalazi u gornjem dijelu tabele. Uz jednu pobjedu Veležu je ovo bio četvrti poraz. Vogošćanima do kraja prvog dijela sezone preostaje odložena utakmica sa ekipom Spars Realway 2, a kada će biti odigrana znat će se naknadno.