Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE PORAŽENI I OD KK ČAPLJINA

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE PORAŽENI I OD KK ČAPLJINA

106

Košarkaši Vogošće doživjeli su još jedan težak poraz u košarkaškom prvenstvu BiH. U utakmici 15. kola na domaćem parketu poraženi su od KK Čapljina rezultatom 121: 86. Samo u prvoj četvrtini igralo se izjednačeno, pa je nakon prvih 10 minuta Vogošća imala minimalnu prednost. Bilo je 28:27. Drugu četvrtinu Čapljina otvara serijom 7:0 i do kraja poluvremena povećavala je vodstvo. Na odmor se kod otišlo kod rezultata 62: 48 za goste.

Nastavak utakmice donio je još lošiju igru Vogošćana koji su u trećoj četvrtini upisali svega 13 poena. Do kraja susreta gosti su povećavali prednost, pa je konačan rezultata glasio 121: 86. Najefikasniji igrač bio je Mujo Tuljković sa 25 poena, dok je kod gostiju Vladimir Ivelja postigao 2 poena manje. Trener Vogošće Amar Kurspahić i u ovoj utakmici dao je priliku mladim igračima Haliloviću, Huseinoviću, Selimoviću, Janjošu i Čeliku.

Ovom pobjedom košarkaši Čapljine upisali su treću uzastopnu pobjedu u četiri odigrane utakmice, dok je Vogošćanima ovo bio 15. prvenstveni poraz. U 16. kolu Vogošća gostuje u Mostaru KK Zrinjski, dok će Čapljina dočekati KK Leotar.