Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE NAMUČILI SPARSE

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE NAMUČILI SPARSE

174

KK Spars je u Sportskoj dvorani „Amel Bečković“ u okviru 6. kola Košarkaške Lige 11 bio uspješniji od KK Vogošća rezultatom 86:80. Prva četvrtina većim dijelom pripala je domaćoj ekipi, sve do samog kraja kada gosti preokreću rezultat. Sparsi dominiraju i drugim periodom igre ali se ne uspijevaju rezultatski odlijepiti od Vogošće, tako da se prvo poluvrijeme završilo sa samo dva poena prednosti za goste iz Sarajeva, bilo je 45:43.

Na početku treće četvrtine sastav Hamde Frljka je pokazao da je njegovim dolaskom na klupu mnogo dobio. Uspijevaju izjednačiti, čak i preći u vodstvo, i do samog kraja drže utakmicu u neizvjesnosti. Više sretni i spretni u samoj završinici bili su Sparsi za konačnih 86:80.

Gostima su na ovoj utakmici nedostajali veoma bitni Bajramović koji se vratio u Tursku, kao i Reljić koji je otišao u Rumuniju. I bez njih dvojice Sparsi i ove sezone očekuju play off, dok će se Vogošća na drugoj strani predvođena novim/starim trenerom Hamdom Frljkom boriti za opstanak zajedno sa još 3-4 ekipe iz lige. Na ovoj utakmici mogla se vidjeti bolja i borbenija igra Vogošće, kojoj sada predstoji nekoliko „lakših“ utakmica.

Najefikasniji na parketu bio je Nedim Mustafica koji je postigao 20 poena, pratio ga je na drugoj strani Igor Josipović ubacivši 15 poena. U narednom kolu Vogošća gostuje Radniku, a Sparsi igraju protiv Slobode na svom parketu.