Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE I DALJE NA NULI

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE I DALJE NA NULI

140

Prvenstvo BiH za košarkaše, 10. kolo, još jedan domaći susret Vogošće. I još jednom scenario sličan prethodnim utakmicama – loš start, velika serija gostiju, povratak iz ponora domaćih koji podiže i publiku i budi nadu za povratak… i na kraju još jedan tijesan poraz.
Ovaj put Leotar, ponovo ekipa iz gornjeg dijela tabele. Ekipa koja je jedan od kandidata za Play-off i borbu za titulu, i to su pokazali u prvom poluvremenu kada su furioznom igrom došli prvo do +20 na kraju prve četvrtine (10:30) a sredinom druge i do +30 (19:49). Vogošćane u tim trenucima nije nikako išlo, čiste lopte izlazile su iz koša i kada se na odmor otišlo sa +28 goste (27:55) izgledalo je da će to biti težak poraz za domaće.
Međutim u drugom poluvremenu slijedi „povratak otpisanih“… Trener Kahriman je pronašao pravu petorku koja odličnom igrom dobija treći period sa 20 koševa viška i na ulasku u posljednji period razliku Leotara topi na samo 5 poena. Međutim isklučenje Genjca zbog druge nesportske greške te mini serija Aleksića sredinom zadnje četvrtine bili su presudni da bodovi i ovaj put odu gostujućoj ekipi. Konačan rezultat na kraju 89:80 za ekipu Leotara.
Najbolji strijelac prvenstva i ekipe iz Trebinja, Marko Rikalo, bio je lider i u ovom susretu sa 20 postignutih poena a isto toliko u redovima Vogošće postigao je novajlija Campbell.
Do kraja polusezone Vogošćanima je ostalo da odigraju još komšijski derbi na Grbavici sa ekipom Sparsa narednog vikenda. Nakon deset poraza iz deset susreta šanse za opstanak u društvu najboljih su svedene na minimum.