Naslovnica VIJESTI INFO KARATE KLUB SAMBON: USPJEŠAN NASTUP NA KANTONALNOM PRVENSTVU ZA KRAJ 2019. GODINE

874

Sportska dvorana „Amel Bečković“ u Vogošći danas je bila domaćin 8. Prvenstva Kantona Sarajevo u karateu. Organizator takmičenja bio je Karate klub „Perfekt“ iz Sarajeva a ukupno je nastupilo 475 takmičara iz 22 kluba.
Uspješan nastup na Kantonalnom prvenstvu zabilježio je vogošćanski Karate klub „Sambon“ koji se predstavio sa 24 svoja takmičara u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji. Osvojeno je 18 novih medalja, 14 u službenim i 4 medalje u neslužbenim kategorijama za djecu ispod 10 godina. U ekipnoj konkurenciji seniori i seniorke „Sambona“ osvojili su titule vicešampiona dok su kadetkinje ekipno bile bronzane.
Zlatne medalje osvojili su Adel Karahasanović (juniori -61kg) i Jasmin Husejinović (seniori -75kg). Srebrna odličja pripala su Lamiji Efendić (djevojčice 13 godina -54kg), Sajra Šišić (djevojčice 11 godina +44kg), Sumejja Šejto (seniorke -68kg), Amer Varajić (seniori -84kg) kao i seniorske ekipe u muškoj i ženskoj konkurenciji.
Bronzane medalje u službenim kategorijama osvojili su Nejla Hodžić (djevojčice 13 godina +54kg), Elnur Džulaković (kadeti -52kg), Nejla Mujković (juniorke -59kg), Amna Rizvić (djevojčice 10 godina -30kg), Emrah Kozlić (dječaci 10 godina -30kg), Dženid Bešlija (dječaci 11 godina +50kg) i ekipa kadetkinja, te u neslužbenim kategorijama dječaka i djevojčica starosti 8 i 9 godina Amir Zunđa (-30kg), Emir Zunđa (+38kg), Nudžejma Tanjo (-28kg) i Esma Alikadić (-32kg).
Osim uspjeha kao takmičari Sumejja, Nejla, Amer, Jasmin i Adel danas su bili uspješni i kao treneri mlađih kategorija, zajedno sa svojim starijim kolegama Samrom Selimović, Harisom Fazlićem i Kenanom Alikadićem. Ovim je Karate klub „Sambon“ uspješno okončao 2019. godinu osvojivši ukupno 174 medalje na takmičenjima u BiH i inostranstvu.