Naslovnica VIJESTI INFO KARATE KLUB SAMBON: FINALNA PROBA PRED DRŽAVNO PRVENSTVO

KARATE KLUB SAMBON: FINALNA PROBA PRED DRŽAVNO PRVENSTVO

111

Danas je održan 3. SARAJEVO PERFEKT GLORY KUP koji je okupio 517 takmičara iz 56 klubova i 3 države. Karate klub Sambon nastupio je samo sa takmičarima koji će nastupiti na državnom prvenstvu i Svjetskoj ligi mladih u Poreču. Od 4 kadeta, juniora i 2 U21 seniora osvojili su 2 srebrne medalje.
Odličja su osvojile Sarah Čardaković (kadetkinje +54kg) i Sajra Šišić (djevojčice +54kg).
Današnji nastup bio je zadnji test pred nastup na državnom prvenstvu koje je ujedno i kvalifikacijsko za reprezentaciju koja će predstavljati BiH na Evropskom prvenstvu u mjesecu avgustu u Finskoj. Nakon državnog prvenstva takmičari Sambona nastupaju na Svjetskoj ligi mladih i Svjetskom kupu u Poreču od 1. do 4. jula.
Iz Sambona također obavještavaju da će polaganje za učenička zvanja biti održano održati 28. juna u Sportskoj dvorani Amel Bečković sa početkom u 18 sati, uz poštivanje epidemioloških mjera i bez prisustva roditelja.